Atgal
Socialus marketingas internete – kokteilis

Šiame įraše norėčiau pasidalinti (ir trumpai pakomentuoti, aišku) keliomis nuorodomis, tiesiogiai susijusiomis su šiame tinklaraštyje skelbiama „socialaus“ marketingo idėja.

Bendravimas su „internetiniais klientais“ – komentarai:

Kolegų iš PDFONTOUR tinklaraštyje radau įdomų pamastymą apie komentarų interneto portaluose ir, svarbiausia, Facebook puslapiuose bei bloguose, moderavimą. Visiškai sutinku su Vaido nuomone, kad tokie reiškiniai, kai prieštaraujantys autoriaus nuomonei komentarai trinami be gailesčio, turėtų išnykti. Tokiu atveju, jei nėra noro oponuoti kitaip galvojantiems įrašo komentaruose, geriausia būtų išvis išjungti tokią funkciją, ir kaip, pvz., Sethas Godinas, skatinti vartotojus išsakyti savo prieštaravimus asmeniniuose blog’uose, paliekant nuorodą į atitinkamą jūsų įrašą. Viena iš pagrindinių „socialaus“ marketingo sudedamųjų dalių – kontrolės nebuvimas. Negalite manyti, kad suvaldysite tai, kas apie jus šnekama. Blogiausia, ką galite padaryti – stengtis tildyti oponentus. Nes tai jums nepavyks. Atvirkščiai – sukels dešimteriopai negatyvesnę (ir garsesnę) reakciją. Bet kitas kraštutinumas – leidimas komentatoriams keiktis, įžeidinėti jus ar vienas kitą ir t.t., motyvuojant žodžio laisve – man asmeniškai taip pat nepriimtinas. Čia labai tinka misterio metų blog’erio Račo citata: „aš visiškai nesiginčiju, kad komentarai kuria turinį, tačiau, priešingai nei kai kurie mano kolegos, nemanau, kad nekultūringų komentarų trynimas ir nekultūringų komentatorių “baninimas” yra žodžio laisvės suvaržymas. Todėl be jokio gailesčio išvaliau viską, kas čia buvo pridergta ir nusprendžiau, kad daugiau nesiaiškinsiu ir nieko nebeaiškinsiu. Ne maži vaikai juk čia renkasi, o aš jiems ne tėtė.“

Lietuvos_krepšinis_komentarai

„Do you speak social?“

Paprasta ir tikrai įdomi prezentacija, rasta dansu.lt tinklaraštyje. Ji privertė mane susimąstyti – ar tikrai naujosios media priemonės, jei taip galima jas pavadinti – twitter, facebook, tinklaraščiai ir daugybė kitų – yra (dar) neveiksmingos arba nepakankamai veiksmingos mūsų rinkoje, ir bus vertos užsakovų dėmesio tik, kaip vienas mano draugas sako, „kada nors, bet tikrai negreit“, ar vis dėlto tokią nuomonę kuria sprendimus priimančių žmonių – ar tai būtų reklamos agentūros projektų vadovas, ar įmonės marketingo vadybininkas – žemas taip vadinamo „social literacy“ lygis? Didesnės kompanijos nusprendžia kurti blog’ą tik aplinkybių prispirtos… O ir tą patį Facebook nusprendę panaudoti savo marketingo strategijoje, dažniausiai įmonių atstovai tik tą ir padaro – PAnaudoja jo teikiamas galimybes jų neIŠnaudodami. Sukuria profilį, lenda draugauti…na, bet apie tai nepradėsiu – skaudi man šita tema, ir nors kol kas jaučiuosi kaip kovodamas su vėjo malūnais, bet savo šviečiamąją misiją tęsiu:) Džiugu, kad, kaip matau, nebevienas;)

Taigi – ar naujosios rinkodaros taisyklės veikia Lietuvoje?

Davidas M. Scott’as, knygos panašiu pavadinimu autorius, sako „TAIP“. Ir kaip įrodymą pateikia šį video. Sakyčiau, apklausa šiek tiek stokoja tikslumo, švelniai tariant, tačiau bendras tendencijas, o tiksliau – jų panašumą, matome. Ir ne tik dėl jos, bet ir šiek tiek pramerkę akis ir matydami kitus aplink vykstančius procesus, galime teigti, kad tikrai TAIP – naujosios rinkodaros taisyklės veikia ir Lietuvoje. Galbūt šiek tiek kitaip, galbūt kitokiu mastu, galbūt kiek mažesniu greičiu, bet (deja?) globalizuojamės. Klausimas išlieka tas pats – ar jūs būsite tie, kurie sako „nenenene, kam man tas feisbukas, aš geriau bare su draugais susitiksiu“, ar pasistengsite įšokti į tą patį traukinį, kuriame jau sėdi daugybė jūsų vartotojų.

Ir paskutinė nuoroda, kuria norėčiau pasidalinti – What the F**k is Social Media?

Prieš metus Marta Kagan paskelbė didelio atgarsio sulaukusią prezentaciją – „What the F**k is Social Media?„, kurioje labai aiškiai skaičiais ir faktais argumentavo, kodėl sociali media yra svarbi ne tik eiliniam vartotojui, gaunančiam didžiulę galimybių bendrauti su savo draugais, pažįstamais ir kitais vartotojais puokštę, bet ir įmonėms, besistengiančioms tapti socialesnėmis“, t.y. nusileisti nuo pjedestalo ir bendrauti su vartotojais ir potencialiais klientais kaip lygūs partneriai. Dabar sulaukėme tęsinio – „What the F**k is Social Media: One Year Later“, kuriame galime matyti, kaip drastiškai per vienerius metus pasikeitė situacija, ir kaip mažai pakito bendra socializavimosi tendencija. Pasaulis vis dar eina ta pačia linkme. Keičiasi tik tempai.

Taigi, reziumuojant šias kelias skirtingas, įdomias ir, tikiu, naudingas nuorodas, galima būtų padaryti išvadą: laikas nustoti stengtis pakreipti įvykius sau naudinga linkme, redaguoti neigiamas nuomones, kovoti su „virusiniu efektu“, neigti naujų, socialių rinkodaros kanalų naudą – dauguma jūsų vartotojų jau ją pamatė. Laikas susimąstyti, kad galbūt ne viską apie viską žinote, ir nustoti mokytis iš savo klaidų. Juk jūsų prekinis ženklas – ne bandomasis triušis, ar taip? Laikas pradėti veikti, nelaukiant, kol kas nors bus „laiko išbandyta“. „The place is here, the time is now“ [M.L.King].

Įrašo “Socialus marketingas internete – kokteilis” komentarų : 1

  1. […] arba “trinti/netrinti”. Šiek tiek apie tai esu kalbėjęs jau beveik prieš 5 metus rašytame įraše, panašią nuomonę rašiau ir visai neseniai, klausdamas, kodėl Užkalnis užknisa, ir mano […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *