Atgal
Receptų video – ne (tik) tam, kad jūsų klientai gamintų

Medinis stalo paviršius, kamera iš viršaus, rankos, trumpi tekstai ir 30-60 sekundžių vaizdas – jei bent kelis kartus per dieną scrollinate Facebook’e, savo naujienų sraute negalėjote nepastėbėti bent vieno trumpo receptinio video. Panašu, kad ilgą laiką besitęsiantis populiarumas ne tik kad neketina trauktis, o dar labiau auga. Kodėl?

1. Maistas veža. Visai nesvarbu, vartotojas nori valgyti ar ne, skaniai atrodantis maistas privers stabtelti. Ir receptas nebūtinai turi būti lėtai, žemoje temperatūroje kepta kalakuto blauzdelė, saldžiarūgščiame baltojo vyno su apelsinų žievelėmis padaže”, ne, tai gali būti ir paprastas sumuštinis, tačiau pateikus jį skaniai, seilė ims varvėti. Žinoma, vienas kitas akcentas, receptui duodantis išskirtinumo bus tik pliusas, tačiau įmantrumas pagrindinio vaidmens čia neatlieka.

2. Paprastumas. Kai kalbame apie kokybę, dažnam prekės ženklo atstovui mintys ima suktis apie profesionalią virtuvę, joje stovintį šefą, kuris turi televizinės laidos vertą patirties bagažą ir užtarnautą vardą – juk prekės ženklo įvaizdis – labai svarbu.
Taip, tai yra be galo svarbu, tačiau nepamirškime savo vartotojų – turinį kuriame jiems! Tad jei Instagram tipo trumpi (kartais lengvą nekokybės prieskonį turintys) video ima populiarėti Facebook’e – kodėl ne?

3. Trukmė. Ji – labai svarbi, nes, kaip rodo statistika, 30 sekundžių – geriausias laikas (kol dar neprarandame vartotojų dėmesio). Telpame į 15s? Puiku. Dabar, kai turinys valgomas vis didesniais kąsniais, itin svarbu yra pateikti jį vartotojui kuo geriau sukramtytą.

4. Video nebūtina paspausti. Autoplay funkcija leidžia nedaryti nieko – galima tik stabtelėti ir jau gėrimasi vaizdu, o kad viskas būtų aišku iki smulkmenų, uždedamas tekstas. Kartais atrodo, kad viską galima suprasti iš video turinio, tačiau informacijos pakartojimas vis tingesniu tampančiam vartotojui tikrai nepakenks.


5. Video galima panaudoti iš naujo.
Čia informacija tiems, kurie jį kuria. Trumpi video puikiai tiks Instagram’ui, Youtube preroll reklamoms, Twiteriui (jei jį naudojate).

Ir visai nesvarbu, jeigu vartotojas negamins jūsų recepto. Receptiniai video – tai prekės ženklo sklaida ir teigiamos asociacijos. Garantuoti, kad vartotojas, norėdamas išmėginti pamatytą receptą, iš lentynos paims būtent jūsų produktą – negalime, tačiau tikimybė, kad ieškodamas įkvėpimo jis norės išbandyti jūsų pasiūlytą receptą, o tuo pačiu ir dar kartą praleisti laiką su jūsų prekės ženklu, gerokai padidėja. 

Kaip 5 aukščiau paminėti punktai gali prarasti savo žavesį? Jei neturėsime vartotojų, dėl kurių ir kūrėme video, įvertinimo. Tad sėkmės formulė paprasta – balansas tarp įvaizdžio, trendų ir skaičiukų.

Atsakymai į “Receptų video – ne (tik) tam, kad jūsų klientai gamintų”: 2

  1. a parašė:

    ar restoranui verta daryti video su receptais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *