Atgal
Pirmieji Kanų liūtai surado savininkus (daug video)

Prasidėjo Kanų liūtų 2015 reklamų apdovanojimų ceremonijos. Kaip tikriausiai teko girdėti, šiais metais iš viso komisijoms pateikta per 40 tūkstančių reklaminių kampanijų, iš kurių tik vienetai laimi vertingiausius apdovanojimus.

Šiame blogo įraše kalbėsiu apie reklamines kampanijas, kurios man paliko ryškiausią įspūdį ir su kuriomis labai rekomenduoju susipažinti. Pradėsime nuo „Promo and activations” kategorijos.

The gun shop

Pakankamai daug dėmesio sulaukia amerikietiškos reklamos ginklų tema. Kaip visi puikiai žinome, JAV garsėja nelaimingais nutikimais, kai su ginklais nemokantys elgtis žmonės sužeidžia ar mirtinai sužaloja aplinkinius. Kaip reaguotų žmonės, jeigu žinotų, ką iš tikrųjų gali padaryti (arba jau padarė) jų perkamas ginklas?

Samsung safety truck

Sakoma, kad genialūs sprendimai dažniausiai būna labai paprasti. Tai galima pasakyti ir apie „Samsung” kampaniją „Safety truck”. Nepatvirtintomis žiniomis, artimiausiu metu gali atsirasti įstatymai, kurie privers visus sunkvežimius elgtis taip, kaip pasiūlė reklamos kūrėjai.

SOS SMS

Tarp labiausiai „įstrigusių” reklamų privalomai vietą randa meksikiečių darbas, kuris padės išgelbėti gyvybes. Neabejoju, kad anksčiau ar vėliau tokia sistema bus sujungta visame pasaulyje.

Nivea doll

Ne pirmus metus „Nivea” prekės ženklas skverbiasi kelią į tėvų širdis. Šiais metais kompanija pateikė dar vieną puikų kūrybinį sprendimą, kaip paaiškinti vaikams, kodėl reikalingas kremas nuo saulės.

Security moms

Futbolo rungtynės Brazilijoje neretai pasibaigdavo muštynėmis. Per jas sirgaliai būdavo sužalojami. Kartais traumos būdavo tokios sunkios, kad žmonės neišgyvendavo. Todėl reikėjo rasti sprendimą, kaip sustabdyti smurtą futbolo stadionuose!

Proud whopper

Prognozavau šiai kampanijai sėkmę dar prieš Kanų liūtus. Kaip jau minėjau, tarptautinio skandalo vienai Lietuvos žvaigždei tikriausiai būtų pavykę išvengti, jeigu jis šią reklaminę kampaniją būtų pamatęs bent jau šiek tiek anksčiau.

The ice bucket challenge

Kampanija, apie kurią kalbėjo visas pasaulis, privalo būti šiame sąraše. Kaip sakė oficialus kampanijos vaizdo klipas, per pirmą savaitę gimė idėja, per antrą savaitę ledinį vandenį ant galvos pylėsi draugai ir artimieji, per trečią savaitę – įžymybės, per ketvirtą – visas pasaulis. Fantastiškos sėkmės kampanija, kurią pakartoti bus labai sudėtinga (kadangi oficialaus Kanų liūtų kampanijos internete nėra, siūlau pasižiūrėti, kaip žmonėms nesisekė įvykdyti challenge’ą).

Shadow wifi

Nemanau, kad ši kampanija yra super mega fantastiška, bet man patiko. Kaip priversti žmones nesėdėti visą dieną saulėje, kai ji yra pavojinga? Ką reikia padaryti, kad žmonės bent trumpam atsidurtų pavėsyje?

„Grand prix“ prizas: Lifepaint

Pirmąjį savo „Grand Prix” apdovanojimą pelno „Volvo” kampanija „Lifepaint”. Kanų liūtai deklaruoja, kad patį svarbiausią apdovanojimą turi laimėti ne šiaip sau reklama, o sprendimas, kuris pakeičia žmonių gyvenimus. Manau, kad „Volvo” sprendimas pataiko į šį apibrėžimą.

• • • • •

Antrą dalį apie geriausias Kanų liūtų reklamas galite paskaityti ČIA.

Trečią dalį apie geriausias Kanų liūtų reklamas galite paskaityti ČIA.

Dalinkitės šiuo įrašu, reikškite savo nuomones! Sekite mūsų blogą, mūsų Facebook puslapį bei mus asmeniškai (Arijus Žakas ir Aidis Dalikas) ir gausite daugybę vertingo turinio iš 2015-ų metų Kanų liūtų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *