Atgal
Nustokite teršti eterį ir išmokite naudoti #hashtag‘us!

Šis tekstas skirtas tiems, kurie: 1. Nesupranta, kodėl pas žmones įrašuose atsirado grotelės (#), 2. Supranta, ką tos grotelės reiškia, bet nemoka jų panaudoti, 3. Supranta, kas yra tos grotelės, tačiau naudoja jas taip, kaip jiems patinka ir 4. Nieko nesupranta.

Netrukus minėsime jau šeštąjį hashtag‘ų arba žodžių, kurių priekyje pridėtas grotelių simbolis (#) gimtadienį, tačiau iki šiol nemokame išnaudoti šią socialinių tinklų funkciją ir tai kartais tiesiog išveda iš kantrybės. Jaučiu pareigą papasakoti ir paaiškinti, kas tai per grotelės ir kaip jas reikėtų (ne)naudoti.

Nė neįsivaizduoju, kaip šį žodį reikėtų prasmingai išversti į lietuvių kalbą, tačiau tikiu, kad kalbininkai pasistengs. Jeigu kalbėtume labai paprastai, hashtag‘as – tai žodelis, kuris suteikia jūsų įrašui ar nuotraukai kategoriją.

Hashtag‘ai – tai galimybė stebėti įvykius, kurie šiuo metu yra aktualūs jūsų draugams ir pačiam atsidurti svarbiausių įvykių sūkuryje. Tai galimybė filtruoti informaciją ir pačiam sukurti naują filtrą, kuris bus aktualus tam tikrą laiką. Tai neįtikėtinas paieškos galimybių patobulinimas ir milžiniškas žingsnis į priekį kategorizuojant informaciją.

Hashtag’ai buvo pradėti naudoti Twitter’yje 2007-ų metų rugpjūtį, tačiau šiuo metu hashtag’ų mechanizmą naudoja daug socialinių tinklų, tarp kurių ir mūsų mylimas Facebook’as.

Pateiksiu labai praktišką pavyzdį. Kai mes buvome Kanų liūtų reklamos festivalyje ir talpinome nuotraukas į Instagram‘ą, būtinai įdėdavome hashtag‘us. Štai Google paplūdimyje galima buvo pasidaryti individualų rankšluostį. Tame pačiame paplūdimyje Google transliavo savo hashtag‘ą ir prašė, kad visi jį naudotų. Taigi išėjo štai toks įrašas:

Pavyzdys, kaip sėkmingai ir efektyviai išnaudoti hashtag’o galimybes

Kadangi mano draugams bus įdomu, kas tas #canneslions, jie paspaus aktyvią hashtag‘o nuorodą ir pateks į automatiškai susikūrusią kategoriją, į kurią „įkrenta“ visi įrašai su tokiais pačiais hashtag‘ais, nepriklausomai nuo to, kas ir kur pasaulyje juos panaudojo. Ir visa tai atrodo taip:

Kaip matote, per Kanų liūtus buvo įkelta beveik 19 tūkstančių nuotraukų. Jose visose buvo panaudotas hashtag‘as #canneslions.

Ir kas man iš to? Mes grįždavome po visos dienos paskaitų ir užsiėmimų namo ir nežinodavome, kurioje vietoje šiuo metu vyksta įdomiausi vakarėliai, kurioje vietoje duoda skaniai pavalgyti ir pan. Įsijungiame Instagram‘ą (arba Twitter‘į) ir pagal hashtag‘o paiešką pasižiūrime, kas šiuo metu vyksta, nes žmonės nuolatos įkėlinėja nuotraukas arba rašo įrašus. Supratę, kur šiuo metu geriausias vakarėlis – ten ir einame.

Kuo tai naudinga prekiniams ženklams? Paprasta – norite, kad žmonės skleistų informaciją, susijusią su jumis, o jūs turėtumėte galimybę prie to prisidėti – kurkite turinį patys ir paskatinkite savo gerbėjus. Hashtag‘ą galima naudoti ne tik dėl kategorijos kūrimo. Ieškant kūrybiškų hashtag‘ų panaudojimo būdų, tai puiki priemonė pristatyti naujoves, rengti žaidimus, didinti gerbėjų skaičių.

#SocialusMarketingas dar tik pradeda savo aktyvumą Instagram‘e, todėl nuotraukų nėra tiek daug, tačiau tikime, kad hashtag’as ateityje bus naudojamas vis daugiau:

O štai pasižiūrėjus mūsų kliento #Svyturys hashtag‘ą, matome, kad jis jau turi per 600 vartotojų sukurtų nuotraukų. Tas nuotraukas pamato jų draugai, kurie spaudžia hashtag‘ą ir, tikėtina, kad užsuks pas jus bei pasižiūrės, ką dar įdomaus turite.

Kitas klausimas – kaip informuoti ir paskatinti savo gerbėjus naudoti būtent jums reikalingą hashtag‘ą? Tai yra jūsų fantazijos reikalas. Pavyzdžiui, Kanų liūtai paaiškino labai paprastai: pakabino gigantiško dydžio plakatą ant vieno iš pagrindinio įėjimų. Beje, šią nuotrauką taip pat susiradau tik hashtag‘o #CannesLions pagalba.

O dabar esminė ir svarbiausia šio įrašo dalis – kaip turi atrodyti hashtag‘ai ir ko jokiais būdais negalima daryti! Patarimai jums:
1. Rašydami hashtag‘ą, kuris susideda iš kelių žodžių, rašykite juos visus be tarpų, tačiau kiekvieną naują žodį pradėkite iš didžiosios raidės, pavyzdžiui, #SocialusMarketingas.
2. Hashtag’ai turi būti prasmingi: kuo mažiau trumpinių, junginių ir kuo daugiau prasmingų žodžių.
3. Nebūtinai naudokite hashtag‘us TIK įrašo pabaigoje. Jie turėtų būti tose vietose, kuriose jų reikia.
4. Tokios žinutės, kuriose hashtag’ai surašyti maždaug taip: #As #esu #labai #laimingas #nes #gavau #dovanu yra tiesiog tragiški. Šie žodžiai neatspindi nei įrašo, nei suteikia jam pridėtinės vertės: tai nepadės paieškai, filtravimui, kategorijoms. Nedarykite taip!
5. Tas pats liečia ir žmones, kurie mėgsta pridėti smarkiai per daug hashtag‘ų. Dažniausiai parašomas įrašas, o tada pridedama 20 hashtag‘ų, kurie visiškai netinka įrašui ir niekaip jam nepadeda. Tik tiek, kad jie smarkiai klaidina paieškas, sudėlioja neteisingą filtravimą ir sukuria daug žalos. Nedarykite taip!

Todėl esminis patarimas: prieš pradėdami dėti hashtag‘us – pamąstykite, kodėl tai darote ir koks yra jūsų tikslas! O jeigu norite, visada galite pasitarti 🙂

Atsakymai į “Nustokite teršti eterį ir išmokite naudoti #hashtag‘us!”: 5

 1. Kazimieras parašė:

  Užknisa tie haštagai. Jei daugiau kaip pora, tai per juos labai apsunkėja teksto skaitymas.

 2. Kazimieras parašė:

  Net ne tai kad daugiau kaip du… Bet jų visai neturėtų būti teksto viduje, o visi haštagai sudėti gale įrašo. Tada daug lengviau skaityti tokias žinutes.

 3. maria parašė:

  Na manes visiskai jie neuzknisa, netgi dziaugiuosi, kad yra. Man Twitteryje daug lengviau taip vykdyti paieskas.
  Taciau as suprantu, kodel Lietuvoje vis dar mazai zmoniu zino apie #
  Manau, kad pagrindine problema yra ta, kad Twitter, nuo kurio # ir prasidejo, vis dar nezinomas/nenaudojamas/nesuprantamas daugeliui zmoniu Lietuvoje.

 4. Nidas parašė:

  O aš jau pradedu matyti šviesą tunelio gale su 8000+ followers, kasdieniu aktyvumu ir augimu 10-20 per dieną. Poros metų įdirbis duoda vaisių 🙂 Tas pats ir Instagram’e matyt.

 5. […] Nustokite teršti eterį ir išmokite naudoti hashtag’us! […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *