Atgal
Klausykitės prieš kalbėdami.

klausykDeja, daug kam kol kas dar nesuvokiama koncepcija. Kad ir kaip akivaizdžiai skambėtų: išklausyk, prieš ką nors sakydamas.

Bet kur. Gatvėj, darbe, namuose. Šnekėdamas su sutuoktiniu/sutuoktine, vaikais, klientais, viršininku, pavaldiniais…

Sėkmingos komunikacijos pagrindas yra išgirsti, ką pašnekovas nori pasakyti, ir tinkamai į tai sureaguoti. Bendraujant su klientais tai ypač svarbu. Taip buvo visada, tačiau dabar, kai kasdien atsiranda vis naujų būdų bendrauti tarpusavyje, klientai tampa itin jautrūs jūsų sugebėjimui girdėti jų nusiskundimus, pagyrimus, prašymus ir netgi reikalavimus. Reklaminės žinutės turėtų galų gale pasitraukti į antrą planą. Ypač internete. Ypač socialiniuose tinkluose. Čia jūs turite unikalią galimybę šnekėti su klientais „tête-à-tête“. Pasinaudokite ja. Palikite reklaminius šūkius plakatams ir baneriams.

Juk jei klientas varginasi ateiti į, tarkim, jūsų Facebook puslapį ir palikti ten nusiskundimą, reiškia, dar ne viskas prarasta. Daug blogiau būtų, jei jis tiesiog nuspręstų daugiau nebesinaudoti jūsų paslaugomis. O dabar jums duotas šansas pasitaisyti. Ar bent jau parodyti, kad jums – ne visvien. Verta juo pasinaudoti?

Todėl reaguokite. Parodykit ne tik tai, kad „šį mėnesį – 50% nuolaida!“, bet ir tai, kad jums įdomu, ką galvoja kiekvienas jūsų klientas, kuo jis gyvena, kodėl perka pas jus, o ne pas konkurentus. Yra daugybė būdų tą padaryti – pradedant atsakinėjimu į komentarus, baigiant leidimu klientams patiems nuspręsti, kokių akcijų jie labiau nori ateinantį mėnesį. O jei tam neturite resursų arba noro – geriau jau tik plakatais ir apsiribokite. Kam dabar reikalingas Facebook puslapis, kuriame kasdien (kas savaitę, kas mėnesį) transliuojate savo akcijų šūkius, dedate nuorodas į savo www svetainę ir…viskas? Deja, tokių kol kas dauguma. Jokios naudos (išskyrus pasitenkinimą, kad dar vieną kanalą „panaudojote“), tik veltui praleistas laikas.

Įrašo “Klausykitės prieš kalbėdami.” komentarų : 1

  1. […] nuoširdžiai – ne tik padėkokit už pagyrimus. Facebook‘as skirtas bendrauti, ne reklamuotis. Jau rašiau apie tai, bet tikiu, kad nepakenks pasikartoti. Kaip pasakė kažkas iš „Starbucks“ – MAKE FRIENDS, […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *