Atgal
Kaip išvalyti Facebook srautą nuo šiukšlių?

Amerikoje atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių Facebook vartotojų niekada nėra tvarkę savo paskyros nustatymų. Nenuostabu, kad tokiu būdu jie visiškai nesusitvarko savo naujienų srauto ir gauna daugybę nereikalingos informacijos.

Tuo tarpu žinomas JAV komikas ir laidos vedėjas Jimmy Kimmel net sugalvojo specialią “šventę” – „Tarptautinė „draugų“ šalinimo iš socialinių tinklų dieną“, kurią jis švenčia kiekvienų metų lapkričio 17 dieną.

Kadangi gyvename informacijos pertekliaus laikais, labai rekomenduoju kiekvienam rasti laiko savo Facebook paskyros peržiūrai. Nuspręskite, kas jums iš tiesų yra reikalinga, o ko galima būtų atsisakyti.

Pateiksiu trumpą veiksmų planą, kaip išsivaduoti iš nereikalingos informacijos spąstų ir susidėlioti savo Facebook naujienų srautą taip, kad jis duotų maksimalios naudos.

Susitvarkykite su “draugais”

cleanup-05

Norėdami gauti mažiau nereikalingos informacijos iš savo „draugų“, turite peržiūrėti jų sąrašą bei atlikti korekcijas.

https://www.facebook.com/friends/organize – čia pamatysite tam tikrą kiekį draugų, su kuriais mažai bendraujate. Rekomenduoju visus juos paversti „pažįstamais“ (acquaintance) ir tokiu būdu matysite kur kas mažiau jų skelbiamos informacijos.

Yra ir dar vienas įrankis, kuris gali padėti susitvarkyti su informacijos kokybe. Atsidarius Facebook’ą per kompiuterį (dešinėje pusėje viršuje yra tokia nedidelė rodyklė) arba telefonų aplikacijoje (nustatymuose) yra toks punktas „News Feed Preferences“. Paspaudus jį, Facebook’as pateiks pasiūlymų, kurių žmonių ir puslapių kuriamą turinį norėtumėte matyti dažniau, o kurių žmonių galima apskritai nesekti.

Susitvarkykite su puslapiais

image1

https://www.facebook.com/pages/?category=liked – čia matysite visus puslapius, kuriuos sekate ir kurių kuriamą turinį matote savo naujienų sienoje. Peržiūrėkite, ar tikrai visi puslapiai vis dar aktualūs, galbūt pats laikas susimažinti jų skaičių ir pasilikti tik tuos, kurie jums suteikia naudingos informacijos.

Susitvarkykite su programėlėmis

https://www.facebook.com/settings?tab=applications – čia galite matyti visas programėles, kurioms esate atidavę savo Facebook prisijungimą. Jeigu tarp programėlių rasite tokių, kuriomis nesinaudojate arba tokių, kurios nuolat siunčia įvairius pranešimus, pats laikas jų atsisakyti.

Susitvarkykite su erzinančiais įrašais ar reklamomis

image3

Pastebėję netinkamą įrašą arba reklamą savo naujienų sienoje, paspauskite jo viršuje dešinėje pusėje esančią rodyklę ir pažymėkite, kaip norite pasielgti su netinkamu turiniu: paslėpti įrašą (Facebook’as supras, kad įrašas jums buvo neaktualus arba erzinantis), nebesekite žmogaus arba puslapio, kuris išleido įrašą arba informuokite Facebook’ą, kad jus pasiekianti informacija yra nereikalinga. Tokiu būdu Facebook’as reaguos į jūsų užklausimus ir ateityje stengsis riboti jus nuo netinkamo turinio.

* * * * *

Skirkite bent 10-15 minučių savo naujienų srauto peržiūrai ir būkite su savimi sąžiningi: žmonės ar puslapiai, kurių įrašams nepritariate ir kurie kiekvieną dieną bombarduoja jus nereikalinga ir neįdomia informacija, neturėtų būti jūsų naujienų srautuose. 

Juk pagrindinis Facebook’o tikslas – pasiūlyti jums tokią informaciją, kuri būtų naudinga, kokybiška ir įdomi, o ne šlamštas, kuris erzina. Produktyvios valymosi procedūros! 

O jeigu buvo įdomu (ir naudinga), sekite mūsų veiklą, dalinkitės su draugais (bei pažįstamais) ir mėgaukitės Facebook’u!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *