Atgal
Google+ ateina.

Prieš kelias savaites Google paskelbė apie savo socialinį tinklą, kurį daug kas jau vadina Facebook žudiku – „Google+“. Nežinau, ar tas terminas tikrai čia tinka – mano nuomone, šie du socialiniai tinklai dar ilgai koegzistuos vienas šalia kito. Viena aišku – kitaip nei ankstesni Google bandymai įeiti į socialinių tinklų „teritoriją“, šis – gan pavykęs. Per pirmąsias savaites Google+ jau surinko daugiau nei 10.000.000 vartotojų ir tapo greičiausiai istorijoje augančiu socialiniu tinklu.

Pagrindinis Google+ pranašumas – glaudi integracija su kitais Google produktais – el.paštu, naujienų skaitytuvais, dokumentų redagavimo ir saugojimo programomis, žemėlapiais, YouTube, ir galybe kitų. Iš esmės vartotojui nereikia niekur eiti – jis jau yra Google+ dalis. Tai labai padeda vartotojų skaičiaus augimui. Anketos Google „pliuse“ sukūrimas tampa tarsi natūralia įvykių seka Google paskyras turintiems vartotojams. Kiti pliusai – lengvesnė, patrauklesnė, vartotojo sąsaja, mažiau „triukšmo“ (bent kol kas), galimybė naujienas labai lengvai skelbti tik atitinkamoms kontaktų grupėms ir savotiškas „twitter-facebook hibridas“ – žmonės gali jus „sekti“, t.y., matyti jūsų viešai skelbiamą informaciją nebūtinai tik tapę jūsų „draugais“ ir gavę priėjimą prie [didelės dalies] jūsų asmeninės informacijos (kaip Facebooke).

Trumpai tariant – tai lyg Facebook’as su keliais gan svarbiais patobulinimais.

Todėl darosi dar įdomiau laukti, ką Google pasiūlys prekės ženklams, norintiems efektyviai bendrauti su vartotojais šiame tinkle. Jau girdėjome pranešimą, kad Google+ profilių versijos viešas paleidimas – didžiausias prioritetas šio socialinio tinklo vystytojams. Dalis užsiregistravusių laimingųjų galės tai išbandyti anksčiau, tačiau panašu, kad ir plačiajai publikai Google šių funkcijų pristatyti nedels.

http://www.youtube.com/watch?v=at_azOmh69A&feature=player_embedded

Kai tik šios funkcijos taps plačiau prieinamos – parašysiu apie tai čia. O kol kas galite paskaityti „Už Google+“ ir „Prieš Google+“ pasisakančių nuomonių, sužinoti šiek tiek daugiau informacijos apie šį socialinį tinklą, ir tiesiog pasijuokti:

Beje, jei dar negavote Google+ pakvietimo – parašykite komentaruose (tik nepamirškit savo el.pašto adreso) ir pabandysim jums padėti:)

PAPILDYMAS:

Paskutinėmis naujienomis, Google+ jau pasiekė 18.000.000 vartotojų ribą, bet augimas po truputį lėtėja. Tačiau, kaip mashable.com pastebėjo, tai natūralu – nes šis socialinis tinklas kol kas priima tik pakvietimus turinčius vartotojus ir dar nebuvo reklamuotas nei viename iš Google produktų – o reklama YouTube tinkle ar Google.com paieškos puslapyje, kai ji pasirodys, be abejonės, bus LABAI efektyvi.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *