Atgal
Facebook reklama – 4 klaidos

Penktadienį nesinori jūsų apkrauti sunkia informacija, tyrimais ar įžvalgomis, todėl nusprendžiau labai trumpai aprašyti kelias dažnai pastebimas Facebook puslapių administratorių daromas klaidas. Galbūt pagausit ir save tai darant.

1) Neišnaudota Facebook Timeline funkcija – istorija.

TIMELINE (naujasis Facebook puslapių dizainas) reiškia chronologija, tvarkaraštis,  įvykių seka. Viskas naujuose Facebook profiliuose padaryta tam, kad galėtumėte pateikti ne tik įdomias naujienas šiandien, bet ir visą savo verslo istoriją – kaip įsikūrėte, kaip atrodė pirmasis ofisas, pirmieji produktai ir daugybė kitų smulkmenų, kurios iki šiol gulėjo tolimiausiuose jūsų įmonės kompiuterių folderiuose.

Žinoma, jei įsikūrėte prieš kelis mėnesius, tai jums neaktualu. Tačiau tokios kompanijos, kaip ForumCinemas, TV3 ar Čili tikrai turėtų, ką parodyti – pirmosios kavinės, pirmas meniu, pirmas parodytas kino filmas, pirmosios laidos (ko verti būtų vienuolės Barbaros anglų k.pamokėlių listen – speak įrašai!!!) – visa tai labai praturtintų Facebook puslapių turinį.

2) Cover Picture.

reklama facebooke klaidos - alfa.lt cover picture

blooogas alfa.lt, blooogas!

labas - visai neblogai. Gal tik URL Cover picture'yje nereikalingas..

 

Jau apie tai kalbėjome, bet verta pasikartoti. Turite didžiulį banerį savo fb puslapio viršuje. Ir kam jį panaudojate? Dar kartą parodyti savo logotipą, kaip alfa.lt ar VARLĖ ?

Ar pasitelkiate šiek tiek fantazijos ir įdedate ten kažką įdomesnio – kaip PILDYK, LABAS ar tas pats jau šiame straipsnyje minėtas Forum Cinemas? Beje, jei reikia nuotraukų, naudojamų Cover Picture, logotipui ar skirtukų ikonoms išmatavimų – visus juos esame surašę čia:

Facebook timeline pasikeitimai.

 

 

3) Reklama be skirtukų.

Jeigu užsakinėjate Facebook reklamą, pasirūpinkite, kad ją paspaudęs vartotojas gautų kiek įmanoma daugiau informacijos – kodėl jam reikia tapti puslapio gerbėju, kuo tai jam bus naudinga ir išvis – kur jis čia papuolė. Pavyzdžiui, Tony Sports – būsimos sporto prekių parduotuvės (atrodo) reklamą paspaudusieji patenka tiesiai į jos puslapio sieną. Ten jokios aiškios informacijos kaip ir nėra – tik nelabai rišlus tekstas.

tony sports reklama facebooke klaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kažkas „bus“ ir „prekiaus“. Dabar dar atsirado ir kelios nuotraukos iš baigiamos įrenginėti parduotuvės. O kodėl man čia reikėtų spausti „patinka“? Kas iš to, kad aš tapsiu dar neatsidariusios sporto prekių parduotuvės gerbėju? Netgi pats paprasčiausias, minimalią informaciją pateikiantis skirtukas, pranešantis, kur tu esi ir kodėl verta čia likti, labai ryškiai padidintų lankytojų, tapusių parduotuvės gerbėjais, skaičių. Tada ir pinigai reklamai būtų ne tik sudeginami, bet ir sukurtu žymiai didesnę naudą.

keliones i bulgarija facebook reklama

Aiškiai parodančio, kur patekai ir ko tikėtis, skirtuko pavyzdys.

 

4) Nepanaudojama Info dalis.

Info skiltis Facebook puslapiuose – labai patogi vieta pateikti pagrindinę informaciją apie savo įmonę, parduotuvę ar prekės ženklą. Ši Facebook puslapio skiltis taip pat labai mielai „skaitoma“ Google robotukų. Todėl, jei yra galimybė, kodėl ja nepasinaudoti ir nesurašyti kiek įmanoma daugiau naudingos info – kokiais prekės ženklais prekiauji, kur tavo parduotuvės, kuo jos išskirtinės, kada dirba… Toks lakoniškumas, kaip WAWA puslapyje – visiškai nereikalingas.

wawa generation facebook puslapis info

 

Tiek šiandienai. Kitą savaitę prižadam dar vieną įdomų straipsnelį – šįkart apie Facebook konkursus. Kolega Arijus padarė labai įdomų tyrimą ir prižadėjo pasidalinti jo rezultatais ne tik su bendradarbiais.

Gero savaitgalio!

 

Įrašo “Facebook reklama – 4 klaidos” komentarų : 1

  1. […] Baik pardavinėt! 2012/06/28 Aidis Dalikas Reply Šiame blog’e dažnai kalbame apie klaidas, daromas reklamuojantis Facebook’e ir kituose socialiniuose tinkluose, duodame patarimų, kaip jų išvengti ir, atrodo, nebėra […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *