Atgal
Facebook puslapių administratoriams – nemokama pagalba

Kaip pamatuoti Facebook teikiamą naudą? Šį klausimą girdime turbūt dažniau, nei „kaip sekasi?“. Ir tikrai – Facebook’o naudą matuoti galima daugybe įvairių pjūvių, pradedant nuo like skaičiaus, baigiant žmonių, pakomentavusių jūsų įrašus teigiamai, procentine išraiška. Ir pasimesti duomenų galybėje – labai nesunku.

Tačiau kiekvienas prekės ženklas turi savo tikslus, kuriuos tereikia pritaikyti šiai priemonei ir pasistengti kaip įmanoma tiksliau išmatuoti (tinkamus) rezultatus. Pasirinkti teisingus statistinius duomenis.

Apie tai šiek tiek kalbėjau praėjusiame savo įraše. Kaip ir apie mūsų naująjį įrankį, apie kurį šiandien norėčiau pakalbėti kiek plačiau. Taigi, Socialaus Marketingo įrankis puslapių priežiūrai ir statistikos analizei – kokios gi jo funkcijos gali būti naudingos Facebook administratoriui?

Pirmiausia – statistika.

Facebook statistika

Šiandien – apie ją. Šiame įrankyje patogiai ir greitai galite pasitikrinti šiuos savo puslapio rodiklius:

Total fans – bendrą puslapio fanų skaičių.

Reach (pasiekiamumas) – kiek žmonių puslapis pasiekia kasdien.

Engaged Users – kasdienį žmonių, bendravusių su jūsų Facebook puslapiu, skaičių. Bendravimas – tai ne tik patinka, dalintis paspaudimai ir įrašų komentavimas. Į įsitraukusių vartotojų skaičių įeina ir tie vartotojai, kurie peržiūrinėjo jūsų nuotraukas, spaudė nuorodas, apsilankė jūsų Facebook puslapyje ir t.t., taigi, visi, kurie ne tik pamatė jūsų įrašus, bet ir jais susidomėjo.

Consumptions – skaičius, parodantis, kiek kartų aukščiau minėti „įsitraukę (engaged)“ vartotojai bendravo su jūsų puslapiu. Kiekvienas mygtuko paspaudimas, kiekviena papildoma nuotraukos jūsų Facebook puslapyje peržiūra – labai svarbi jūsų prekės ženklui, taigi, turite žinoti, ar, pvz., 100 „engaged“ vartotojų vakar tik peržiūrėjo jūsų įkeltą nuotrauką, ar dar ir paspaudė prie jos įdėtą nuorodą ar užėjo į jūsų puslapį peržiūrėti kito jūsų publikuoto turinio.

Page Stories by Story type – rodiklis, anksčiau žinotas kaip Peope Talking About This (PTAT). Čia jūs matote, kiek žmonių, komentuodami, dalindamiesi ar spausdami „patinka“, kūrė istorijas, kurias savo naujienų srautuose pamatė jų draugai. Taip pat galite išskirti du skirtingus istorijų pobūdžius – Page Post ir Fan. Pirmasis reiškia istorijas, sukurtas po vartotojo veiksmų po jūsų puslapio įrašais („Aidis Dalikas pakomentavo UAB FB PUSLAPIS įrašą“), o Fan – istorijas, sukurtas vartotojui tapus jūsų puslapio gerbėju („Aidis Dalikas mėgsta UAB FB PUSLAPIS“)

Negative Feedback grafikas parodys, kiek vartotojų skundėsi jūsų turiniu Facebook’ui – spaudė X prie jūsų įrašų ir rinkosi vieną iš galimybių: Hide (paslėpti įrašą), Hide All (paslėpti visus jūsų puslapio įrašus), Report as spam (pažymėti jūsų įrašą kaip spamą) ir galiausiai – Unlike Page (pasišalinti iš jūsų puslapio gerbėjų būrio).

Likes/Unlikes grafikas rodo, kiek vartotojų tampa jūsų puslapio fanais/pasišalina iš jo kasdien.

20 aktyviausių puslapio gerbėjų sąrašas – jame matysite aktyviausiai per pasirinktą periodą „besireiškiančius“ gerbėjus, galėsite peržiūrėti jų profilius (paspaudę profilio nuotrauką).

Ir naujausios funkcijos:

Geriausias laikas publikuoti įrašus – pagal tai, kiek žmonių pasiekia jūsų įrašai, nustatome, kurią savaitės dieną/kurią valandą geriausia postint’i ir

Geriausi įrašai – pažiūrėkite, kuris įrašas buvo labiausiai like’inamas, komentuojamas, kuriuo daugiausiai žmonių dalinosi, o kurį tiesiog daugiausiai spaudė – peržiūrinėjo nuotraukas, sekė nuorodomis ir t.t. Po kiekvienu grafiku rasite lauką komentarams, kuriame galėsite palikti trumpas pastabas apie rodiklius, o pačioje ataskaitos apačioje – „Saugoti“ mygtuką, kurį paspaudus ataskaita su komentarais bus išsaugota skiltyje „Išsaugotos ataskaitos“, iš kur galėsite atsisiųsti ją pdf formatu paprastam prezentavimui ar spausdinimui.

Na, o pasirinkus du periodus, galėsite visus šiuos duomenis patogiai palyginti vieną šalia kito, tuo pačiu gaudami dar ir trumpą pokyčių įvertinimą:

facebook statistika - palyginimas

 

Šiandien – tiek. Artimiausiu metu parašysiu daugiau apie įrašų planavimą – kaip tikslingiausia ir naudingiausia panaudoti šią mūsų įrankio funkciją. O kol kas – užsukit, bandykit ir palikit atsiliepimus apie tai, kas patiko, ko trūksta, o ko per daug. Pirmieji 253 vartotojai jau užsiregistravo ir aktyviai naudojasi – nejaugi jūs prastesni? 😉

Ir žinoma – nepamirškit, kad įrankis dar labai ankstyvoje beta stadijoje. Tai reiškia, kad gali pasitaikyti klaidų, nesutapimų arba, pavyzdžiui, nepatikti dizainas. Būkit atlaidesni – visa tai bus taisoma, bet jei praneštumėte apie tai mums, labai padėtumėt procesą paspartinti. 

Atsakymai į “Facebook puslapių administratoriams – nemokama pagalba”: 47

 1. tm parašė:

  Sveiki,
  O kaip pamatyti per kokį draugą/faną atėjo kiti žmonės ? Tai yra, kaip stebėti žmonių aktyvumą kviečiant kitus žmonės prisijungit prie konkretaus facebook puslapio? Ačiū.

  • Aidis Dalikas parašė:

   Sveiki,

   Deja, be papildomų programinių sprendimų to padaryti neįmanoma. Yra galimybė matyti, kiek vartotojų prisijungė prie aplikacijos, pakviesti vartotojo X, tačiau su FB puslapiais tokį stebėjimą įgyvendinti šiek tiek sunkiau.

 2. Modestas parašė:

  Leisti prieiti prie page managing buvo sunku save įtikinti, bet duoti prisijungimus. Cmon guys.

  • Aidis Dalikas parašė:

   Modestai – prisijungimai reikalingi tam, kad
   a) programa galėtų peržiūrėti tavo FB puslapio duomenis ir tau pateikti jų analizę statistikoj ir
   b) kalendoriuje suplanuoti įrašai galėtų atsirasti tavo FB puslapyje.
   Be šių prisijungimų nei statistikos analizės, nei įrašų planavimo daryti būtų neįmanoma.

 3. Ieva parašė:

  Labas, ši „administratoriaus pagalba“ yra visiškai nemokama? 😉

 4. Viktorija parašė:

  Sveiki,

  jeigu susiplanuosiu ateities „postą“ ir įrašysiu į kalendorių, ar tai reikš, kad jis bus automatiškai paskelbtas facebooke, ar pirma gausiu priminimą į el. paštą?

  • Aidis Dalikas parašė:

   Taip, jei įrašysite jį į kalendorių ir susinchronizuosite su Facebook (paspausite F raidelę įrašo langelyje ir ji pamėlynuos 🙂 ), tuomet jis automatiškai jūsų nustatytu laiku bus išpublikuotas pasirinktam Facebook puslapyje.

   • Julijus parašė:

    Aidi, nepublikuoja ko tais įrašo, F raidelę nepamėlynuoja ir metą klaidą. Pasižiūrėkite šitą problemą.

   • Deimante parašė:

    Sveiki, gal galite padeti? Mano profilis turejo puslapi ir netycia istryniau profilio administratoriu ir dabar negaliu nieko daryti puslapi, viska matau kaip ir visi, o negaliu nieko skelbti ir t.t tam puslapi. Ar imanoma vel kazkaip valdyti savo puslapi. Atrasykite prasau i pasta. Aciu labai

   • adelė parašė:

    Noriu susirasti savo draugus nes buvau rusų feisboke esu pensioninio amžiaus,ir ne viską supratau prieš 3dienas atjugė už klaidas

 5. Viktorija parašė:

  O kaip dėl administruojamų puslapių keitimo? Ar galima įkelti kitą administruojamą puslapį? 🙂

  • Aidis Dalikas parašė:

   Viktorija, kol kas galima dirbti tik su tais puslapiais, kuriuos pasirinkote prisijungdama pirmą kartą. Tačiau ateinančioje versijoje tikrai pabandysim šią funkciją įdiegti.

 6. Julijus parašė:

  Puikus įrankis, rekomenduoju kiekvienam kuriam bent kiek rūpi produkto reklama Face Book’e. Juolab NEMOKAMAI! Tikrai verta ir teisinga, reikalinga ir galinga 😉 Manau dar ateityje patobulinus šį įrankį, jis taps žinomesnis ir reikalingesnis visiems jauniesiems verslininkams.

  Sėkmės darbuose!
  Julijus

 7. Kristina parašė:

  Sveiki. noreciau paklausti , ka reiskia pirmi zmones esantis desineje puseje prie prisijungusiuju. as su jais nebendrauju taciau jie vistiek pirmi. ar tai mane dazniausiai stebintys zmones ? aciu zu atsakyma 😉

 8. toma parašė:

  Sveiki man reikia pagalbos negaliu i eiti i facebook nes nezinau savo passworg gal galite man atgauti password kad galeciau i eiti facebook mano facebook yra toma.miagkova prasau man padeti

 9. Ieva parašė:

  Labas, labai reikia pagalbos nebezinau kur kreiptis..
  Triu sukurusi savo sokiu puslapi, ji populiarinau uzsisakiusi paslauga, uz kuria mokejau lt..
  saskaitoje lt baigesi ir sustojo like rinkimas, tada papildziau banko saskaite ir niekaip neina prates, raso kad turiu skola, nors nuo korteles lt nenuima.. ka daryt??:(

 10. Jana parašė:

  Sveiki,
  mano asmenine fb paskyra transformavosi i puslapi (su like), ir dabar tas fb puslapis tarsi pakibes ore, nes neturi administratoriaus. Ir del tos pacios priezasties atitinkamai nieko negaliu paskirti administratoriumi ar priskirti kitos roles. Gaunasi uzburtas ratas… Kur kreiptis ir ka tokiu atveju daryti?

  Is anksto dekoju uz pagalba

  • Arijus Žakas parašė:

   Jana, sveiki. O kas vyksta, kai jungiatės su tuo pačiu prisijungimo vardu, su kuriuo jungėtės prie profilio „draugo“? Teoriškai, kiek mums yra tekę susidurti su puslapio perkėlimu iš „draugo“ į „verslo“, visada būna leidimas pasirinkti naujus administratorius. Jeigu jūsų atveju tokio siūlymo nebuvo, vadinasi, reikėtų kreiptis į Facebooko supportą. Tą galima padaryti per „help’ą“, suradus ir identifikavus savo problemą bei pasirinkus opciją parašyti jiems laišką.

   • Jolita parašė:

    Sveiki, turiu tą pačią problemą – prisidirbau bemaigydama mygtukus (taip man ir reikia, nėra ko kišti nagus, jei nesupranti) ir privatus profilis pavirto puslapiu, kurio adminu tapo kitas mano asmeninis profilis. Pašalinus adminą, tikėjausi, jog viskas grįš į savas vietas, deja… Jau 5 dienos kaip „migration is in process“ . Niekur per help-ą nerandu panašios problemos sprendimo būdų, o laiškų išsiunčiau tikrai ne vieną, bet kol kas tyla ir man jau nelabai daug teliko plaukų ant galvos, tuoj nebus ką rautis 😀 nors bendrai – 🙁

 11. Del feisbuko parašė:

  Gal galetumete moderatoriai susisiekti su manimi? meile661@gmail.com

 12. Kamile parašė:

  Sveiki,Man labai reikia pasikeisti savo facebooko varda ir pavarde,taciau neina,daugiau keisti nebenoriu ir nezadu keisti,bet labai noreciau ir reiketu susigrazinti savo tirkaji varda ir pavarde,is anksto-labai aciu uz suteikta pagalba

 13. Genadijus parašė:

  Labas Aidi,ar galeciau gauti jusu tel numeriuka man labai reikia jusu pagalbos.

 14. vida parašė:

  Sveiki negaliu prisijungti prie savo facebook, praso identifikuoti save, ka daryti?

 15. Greta parašė:

  Kodėl vienus facebook puslapius galima vertinti, o kitų ne? Kaip padaryti, kad puslapiį galėtų įvertinti žvaigždutėmis?

 16. […] perskaičiau Gretos klausimą mūsų įrašo apie Facebook statistikos įrankį puslapių administratoriams komentaruose ir pagalvojau, kad atsakymui į jį verta skirti atskirą blog’o įrašą. […]

 17. Asta parašė:

  Laba diena, sukūrėme globos centro fcebook paskyrą tačiau dabar neprisijungiaame, gal kad ilgai ten nesilankėme? Kaip ją panaikinti iš vis, arba kaip galima būtų ją atnaujinti?

 18. Vilija parašė:

  Susipainuojau bekuriant mokyklos facebook. Gavosi ne taip, kaip noriu. Atitaisyti nesugebu. Instrukcijų skaitymas nepadeda. Kas patartų, tokio žmogaus nerandu. Gal sutiktumėte suteikti konsultaciją? Kiek tai kainuotų?

  • Aidis Dalikas parašė:

   Laba diena, Vilija,

   Geriausia būtų, jei parašytumėte mums į info [at] socialusmarketingas.lt ir nurodytumėte šiek tiek daugiau informacijos – puslapio nuorodą, ką konkrečiai norėjote padaryti ir kas nutiko, etc. Tuomet galėtume arba padėti iškart, arba pasakyti, kiek pagalba kainuotų, jei matytume, kad reikalas rimtesnis.. 🙂 Geros dienos!

 19. Aurelija parašė:

  Sveiki, musu imones facebook paskyra “gydytojo biblioteka” buvo isjungta, kadangi ji nuo pat pradziu buvo neteisingai priregistruota – ji priregistruota kaip privataus asmens paskyra, taciau turejo buti registruota kaip BUSINESS PAGE. Kadangi nenoretume prarasti savo pasekeju, i ka reiktu kreiptis, kad musu paskyra butu pakeista i company, organizations or institution. Aciu uz pagalba.

 20. Laura parašė:

  Paaiškinkit, kaip padaryti taip, kad neberyčinčiau daugiau žmonių ant savo puslapių postų, nes aš visiškai nenoriu reklamuoti savo puslapių postų, kad tie mano postai pasiektų daugiau žmonių! Padėkit man panaikinti tą funkciją iš mano puslapių, labai prašau! :'(

 21. Alma parašė:

  Labas, gal kas zinot, kaip atsiblokuoti facebook, buvau uzsidejus saugos koda ,kad kai suvedi visus savo duomenis pagrindinius paskui ateina sms i telefona su kodu kad patvirtintum jog tai tavo paskyra, padekite .

 22. Joana parašė:

  Sveiki ar galit padet ,,,
  Idejo nuotrauka su manimi bet mane ji zeidzia nes buvusi draugyste,,,
  Prasiau kad istrintu bet provokuoja
  nenoriu kad mane pazystami zmoes tai pamatytu

  Aciu labai

 23. Daiva parašė:

  Sveiki, tapaus facebook puslapio adminitratorius, puslapis prisidejo prie mano asmenines anketos, noriu atsijungti, kaip tai padaryti? Priskirti kita administratoriu? Ar jis matys ir mano anketos duomenis?

  • Aidis Dalikas parašė:

   Taip, galite pridėti kitą administratorių ir tuo pačiu ištrinti save iš puslapį administruojančių sąrašo. Jūsų anketos duomenų kiti puslapio administratoriai nematys.

 24. Danguole parašė:

  Sveiki, sakykite ar įmanoma sužinoti iš kokio kompiuterio ar vietos buvo sikurta fb anketa ir iš jos rašinėjama???

 25. vaidas parašė:

  sveiki gal galite padeti negaliu ineiti I feisbuka visados vesdavau elektonini pasta bet viena diena ismete si usrasa na as isverciau I lietuviu kalba,Kurį jūs įvedėte elektroninio pašto neatitiko jokio sąskaitą. Užsiregistruoti sąskaitą, kaip suprasti,aciu uz atsakima.

 26. Laura parašė:

  Sveiki, turiu problemą su savo Facebook puslapio administratore: ar įmanoma kaip nors iš jos atgauti visas mano puslapyje rašytas žinutes mano puslapio lankytojams? Nes niekaip nesuprantu, kaip gali būti, kad aš vėl nebematau visų 7 pokalbių. Tiksliau sakant: iš 7 pokalbių beliko tik 4. Nors aš nei vieno iš 7 pokalbių netryniau. Padėkit susigrąžinti visus 7 mano puslapio pokalbius su lankytojais… :'(

 27. monika parašė:

  sveiki, kaip susigrazinti viena is feisbuko anketu. Turiu ant to pacio el.pasto susikurusi dar viena anketa. Neina prisijungt. Gal galite padeti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *