Atgal
Facebook puslapiai apmokestinami?

Prieš kurį laiką dalis Facebook vartotojų pastebėjo Facebook prašymus atsakyti į trumpo tyrimo klausimus. Tai vyksta gan dažnai – pasirinktos auditorijos apklausiamos apie naujas, dar nepristatytas, funkcijas, kai kuriems jos duodamos išbandyti (viename tokiame tyrime ne per seniausiai dalyvavom ir mes), taip siekiant galiausiai pristatyti kuo patrauklesnę vartotojams paslaugą. Tačiau šį kartą naujienos apie tokius bandymus – žymiai labiau intriguojančios.

Kodėl?

Todėl, kad šios apklausos pagrindiniai klausimai – apie tai, ar ir kiek vartotojai sutiktų mokėti už papildomas Facebook funkcijas ir paslaugas jų verslo puslapiams. Tai reiškia, kad greičiausiai nebe už kalnų gali būti „premium“ puslapių versijos, o gal net ir visiškas puslapių apmokestinimas.

Kokios tos naujosios funkcijos, už kurias galbūt turėsime mokėti?

Pirmi keli punktai nėra tokie ypatingi, kad už juos skubėtume siūlyti Facebook’ui savo pinigus, tačiau galimybė rašyti visiems gerbėjams (pakomentavusiems arba „palaikinusiems“ mūsų įrašus) asmenines žinutes, keisti puslapio pavadinimą ir panaikinti „fake“ puslapius apie mūsų įmones būtų labai neblogai. Ką jau kalbėti apie support’ą iš Facebook’o ir galimybę savo puslapyje įkurti atskiras grupes – forumus, kur fanai galėtų diskutuoti jiems rūpimomis temomis.

Kol kas girdėjom gandus apie du apklausų variantus – vieną, kuriame minima 25$ kaina, ir kitą, kuriame kalbama apie 50$ mėnesinį mokestį.

Dar neaišku, ar panašios funkcijos atsiras – viskas priklauso nuo vartotojų nuomonių šiame tyrime. Tačiau mes tikimės, kad nors kažkokia „premium user“ forma Facebook’e atsiras, ir kuo greičiau.

Vien tik dėl to, kad mokėjimas už paslaugą – kad ir nedidelis – labai stipriai pravalys „šiukslinių“ puslapių gretas. Tai taip pat motyvuos visus pseudo komunikatorius dukart pagalvoti apie naudą, kurią jų puslapiai duodą jų verslui. Apmokestinus Faceboook puslapius investicija į puslapį Facebook’e pasidarys žymiai apčiuopiamesnė, ir atsipirkimą skaičiuoti pasidarys žymiai aktualiau. Galbūt tuomet sumažės kačiukų pasiekiamumą skaiciuojančių „specialistų“ ir padaugės tų, kurie rūpinsis realia nauda įmonės įvaizdžiui ir efektyviais santykiais su klientais.

O ką manote jūs? Puslapių apmokestinimas – geras ar blogas sprendimas, žiūrint iš vartotojo pozicijos?

Atsakymai į “Facebook puslapiai apmokestinami?”: 3

  1. Mantvydas parašė:

    Išties gal ir gerai būtų tas „fake“ puslapių pravalymas, tačiau kaina 25 ar net 50 dolerių per mėnesį yra per didelė. Manyčiau užtektų tokios kainos metams ir „kačiukai“ dingtų. O jei bus tokia kaina, tai neapsimokės išlaikyti savo puslapius ir vėl migruosime prie web’ų, kur bus pigiau. 🙂

  2. Lina parašė:

    Verslo puslapiams tai būtų labai gerai. Bet visuomeniniais pagrindais veikiantys profiliai, įvairios socialinės atsakomybės projektai ir pan. turėtų likti labai nuskriausti, jeigu apmokėstinimas bus privalomas. Jeigu tai bus optional – tuomet aš už 🙂

  3. […] Šis sprendimas nuo mūsų nepriklauso, bet anksčiau ar vėliau Facebook’as turėtų įvesti metinį puslapio egzistavimo mokestį. Ir tai bus puikus sprendimas. Tokiu būdu sumažės SPAM’o puslapių skaičius ir puslapių […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *