Atgal
Galvokit, ką šnekat (arba Trumpi Facebook patarimai #4)

Šiandien – vienas labai paprastas praktinis patarimas:

GALVOKIT, KĄ ŠNEKAT.

Susikūrę savo Facebook puslapį ir pradėję bendrauti su jūsų prekės ženklui „prijaučiančiais“ žmonėmis, dar negalite būti tikri, kad tikrai visi jie matys tai, ką jūs šnekate. Ypač, jei šnekate daug. Ir dažnai. Kodėl?

Facebook’as naudoja algoritmą, vadinamą EdgeRank, kuris nusprendžia, ką ir kam parodyti. Kiekvienas puslapio įrašas gauna savotišką „įvertinimą“, kuris konkuruoja su kitų puslapių, kurių draugu vartotojas tapo, įvertinimų vidurkiais. Todėl tai, kad jūs dešimtą kartą per dieną įdėjote reklaminio plakato „NUOLAIDOS!!!“ nuotrauką į savo puslapį, dar nereiškia, kad visi jūsų puslapio „draugai“ jį ir pamatys. Tokios reklamos Facebook’e efektas greičiau bus atvirkštinis – įrašai bus parodomi vis mažesniam skaičiui vartotojų.

Kaip apskaičiuojamas tas mitinis „įvertinimas“? Norintiems labai tikslaus paaiškinimo – žvilgterkit čia, arba čia. O šiame įraše pateikiu paprastą ir aiškų, pradedančiajam vartotojui suprantamiausią, paaiškinimą: Jums paskelbus įrašą, Facebook’as skaičiuoja, kiek kartų jis buvo parodytas vartotojų sienose, kiek „patinka“ paspaudimų ir kiek komentarų sulaukė ir  nustato taip vadinamą „Quality score“. Pagal jį nusprendžia, ką rodyti jūsų gerbėjų „sienose“ (Top News skiltyje) – jūsų, ar jūsų konkurentų įrašus. Optimalus įvertinimas nesiekia 1-2% ribos. Tai normalu.

Tačiau jei dauguma jūsų įrašų balansuoja ties 0,01-0,5% riba, vertėtų pamąstyti, kaip galėtumėte paskatinti savo gerbėjus aktyviau „reikštis“ po jūsų įrašais. Kitaip tariant, kiekybę pakeiskite kokybe, užduokit daugiau klausimų, dalinkitės tuo, kas vartotojams „patiks“ ir, aišku, laikas nuo laiko ir „pamotyvuokit“ aktyvesnius – ir darbo mažiau bus, ir nesijausit lyg šaukdami tyruose…

Sėkmės ir iki greito susitikimo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *