Atgal
Blogos naujienos Facebook puslapių administratoriams

Labai trumpa, bet, deja, neitin džiuginanti naujiena. Facebook’as kątik paskelbė, kad atnaujina savo Naujienų srauto filtravimo mechanizmus. Nuo šiol dar daugiau dėmesio bus skiriama vartotojų draugų kuriamam turiniui. Tai reiškia du dalykus:

a) organinis puslapių pasiekiamumas toliau mažės. Ne visų vienodai, tragedijų tikrai nebus ir drastiškų kritimų per naktį nepamatysite. Tačiau pasiekiamumas tikrai mažės. Vartotojų naujienų srautai – ne guminiai, todėl, jei juose atsiras daugiau draugų kuriamo turinio ar pasidalinimų, kažkas turės iš jų pasitraukti. Deja, trauktis pirmiausiai turės prekių ženklai.

b) yra galimybė kompensuoti organinio pasiekiamumo mažėjimą. Tam, kad tai padaryti, jūsų turinys turi būti pakankamai patrauklus, kad į jį vartotojai sureaguotų – emocijomis, komentarais, pasidalinimais ir t.t. TIK PRAŠAU NEIŠPROTĖTI ir nepradėti šaudyti Like&Share konkursų. Buki bandymai apeiti sistemą nepadės. Pagalvokite apie turinį, kuris iš tiesų naudingas jūsų tikslinei auditorijai – tuomet ir pasidalinimų bus daugiau. Bet čia – nieko naujo.

Taigi, organinio pasiekiamumo mažėjimą protingi Facebook’o puslapių administratoriai gali kompensuoti virusiniu pasiekiamumu. Tai dar reikš ir toliau mažėjančią puslapio gerbėjų skaičiaus svarbą – nes virusiniu būdu pasieksite ne savo puslapio gerbėjus, bet tų gerbėjų arba žmonių, kurie mato jūsų reklamas ir dalinsis jūsų turiniu, draugai.

Ir, žinoma, biudžeto klausimas. Jeigu kalbate, privalote užsitikrinti, kad jūsų tikslinė auditorija jus girdėtų. Tam reikia investuoti į įrašų sklaidą. Jeigu to nepadarysite, jūsų įrašų tiesiog niekas nematys. Taigi, jei neinvestuojat į sklaidą – geriau tiesiog nieko ir nekalbėti. Sutaupysit ne tik pinigų, bet ir laiko. Verslo rezultatai turbūt taip pat nedžiugins, bet ei – juk svarbu sutaupyti, ne uždirbti.

Tiek šviežių naujienų iš Facebook’o. Džiugesio nedaug, tačiau juk jūs ir nesitikėjot, kad Facebook’as staiga ims ir pradės dovanoti prekės ženklams nemokamą pasiekiamumą, tiesa?

Beje, nepamirškit sekti Socialaus marketingo Facebook’o, LinkedIn’o ir, jeigu patinku, mano asmeninio profilio – taip nepraleisit nei vieno mūsų įrašo.

Įrašo “Blogos naujienos Facebook puslapių administratoriams” komentarų : 1

  1. Valdas parašė:

    Viskas labai teisingai. baigėsi gudravimo laikai. Nori paskelbti savo įmonės reklamą – mokėk pinigus. Tie, kurie tai darė anskčiau (talpindavo skelbimus kaip postus) išlošė ir gana ženkliai. Tuo tarpu norintiems dabar išreklamuoti puslapį – kainuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *