Atgal
Ar naujas geriau negu senas?

Kalbėdamas su klientais visuomet klausiu (turiu juk paklausti), kokius jie tikslus kelia pradėdami/vykdydami savo reklamines kampanijas ar tiesiog reklaminius veiksmus vienoje ar kitoje media priemonėje. Ir jei gaučiau po litą kaskart, kai išgirstu maldelę „pritraukti naujų klientų“, tai būčiau, na, ne milijonierius, bet kokią neblogų batų porą turbūt galėčiau nusipirkti.

Iš kur tas noras „pritraukti naujų klientų“? Kuo jie geresni už jau esančius? Kodėl nauji klientai gauna geresnes sąlygas pokalbiams, daugiau SMS žinučių, geresnius interneto planus, pigesnius telefonus, geresnes prenumeratos sąlygas ir taip toliau, o seniems geriausiu atveju pasiūlome dovanų, jeigu jie privers dar 10 savo draugų tapti…taip, naujais klientais. Ar nenusipelnė jie dovanų tiesiog už tai, kad…yra? Ir perka? Ir nesigundo konkurentų pasiūlymais?

Jokiais būdais nenuvertinu siekio įgyti naujų klientų ir nesakau, kad jais reikėtų mažiau rūpintis, bet juk kiekvienas naujas klientas po pirmo pardavimo tampa esamu. Ir nustodami juo rūpintis, rodydami jam mažiau dėmesio, labai stipriai apribojame savo galimybes. Tai ypač akivaizdu mūsų telekomunikacijų rinkoje – turiu daug pažįstamų, kurie „migruoja“ iš vieno mobilaus ryšio operatoriaus į kitą kaskart, pasibaigus sutarčiai. Ir pats svarstau taip padaryti – kažkodėl sąlygos pasirašant naują sutartį dažnai būna geresnės, nei siūlomos pratęsiant seną. O juk parodžius bent jau analogišką dėmesį esamiems klientams galima būtų pasiekti ne tik didesnį lojalumą, bet ir – „word-of-mouth“ efektas – PRITRAUKTI NAUJŲ KLIENTŲ dedant mažiau pastangų! Visi laimi.

Ypač tai svarbu galvojant apie reklamą Facebook’e. Nei vienas prekės ženklas nepasieks apčiuopiamų rezultatų, sukūręs Facebook puslapį su tikslu pritraukti daug naujų klientų. Facebook’as – ne pažinčių portalas. Kurdami savo asmeninį profilį juk nesitikite surasti daug naujų draugų, susipažinti su daug gražių vyrų/moterų? Ne (jei tikitės – teks labai nusivilti). Tam yra kiti, specializuoti, portalai. O šis tinklas skirtas palaikyti ir IŠlaikyti santykius su esamais draugais ir, neskaitant kai kurių išimčių, šią funkciją jis atlieka puikiai. Todėl ir įmonėms, naudojantis reklamos Facebook’e galimybėmis, reikėtų pirmiausiai koncentruotis į esamus klientus – tuos, kurie jau žino, kad jūsų prekė gera, jūsų kava skani ir jūsų ryšys kokybiškas. Nepamiršti, kad jų nuomonė gali ir pasikeisti, parodyti, kad jie jums svarbūs. Padėti jiems nuspręsti, kad jūsų prekė gerIAUSIA, kava skanIAUSIA, ryšys kokybiškIAUSIAS, o jūs – jau nebe prekės/paslaugos tiekėjas, o tiesiog dar vienas jų draugas.

Ir tada – (geriausia dalis) – leisti jiems pritraukti jums naujų klientų.

Atsakymai į “Ar naujas geriau negu senas?”: 2

  1. Donatas parašė:

    Sutinku su straipsnyje issakyta nuomone. Pats nekarta taip nusivyliau kai suzinojau, kad akcija ar naujomis kainomis gali naudotis tik nauji klientai, o esamiems teks kentet. Tikrai toks poziuris supykdo ir rekomendaciju kompanija tikrai is manes nebegaus. Bet del nauju pritraukimo galima ir papriestarauti, nes tam tikruose paslauguose nauji klientai yra svarbiausia. Pvz.: mes kuriame internetinius puslapius, elektronines parduotuves ir pan. 80-90 procentu pajamu musu yra tik is nauju klientu. Nes seni uzsako darbus, kuriu verte kelis kart mazesne nei paslaugu, kurias perka kaip naujas klientas. Bet tai tikrai nereiskia, kad senais rupintis nereikia 🙂

  2. Aidis Dalikas parašė:

    Va būtent apie tai aš ir kalbu. Nesakau, kad nauji nenusipelnė dėmesio – o tavo, Donatai, atveju, ir pilnai suprantu, kad jie generuoja didžiausias pajamas – bet bandau atkreipti dėmesį į tai, kad negalima koncentruotis į naujų klientų pritraukimą užmirštant senuosius. Nes būtent jie mums generuoja „positive (arba negative) word-of-mouth“.
    Ir, žinoma, apie tai, kad Facebook’e reklamos strategija, orientuota TIK į naujų klientų pritraukimą yra pasmerkta iš anksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *