Atgal
Pavojaus signalas: Facebook’as apmokestina savo paslaugas!

Beveik visą Facebook’o gyvavimo laiką vyksta daugybė diskusijų ir netgi gąsdinimų apie tai, kad populiariausias socialinis tinklas pasaulyje taps mokamas. Ši nuomonė yra grindžiama įvairiais skaičiavimais, išgalvotais faktais bei paprasčiausiais spėjimais. Tačiau tokios garsios antraštės (kurias mes parodijuojame šiuo savo blogo įrašu) – grynų gryniausias melas!

Įdomiausia, kad ant šito jauko neretai pasimauna net ir patyrę marketingo specialistai, kurie spausdina gana grėsmingus straipsnius ar blogus ir tikina, jog netrukus mylimiausias mūsų socialinis tinklas taps mokamas.

Labai geras pavyzdys: prieš savaitę išspausdintas straipsnis, kuriame išgalvotos citatos ir iš kišenės traukiami faktai, apie kuriuos niekas niekur nerašė ir niekas nieko nežino

STOP! „Socialus marketingas“ nelabai norėtų tikėti, kad Facebook’as kada nors taps privalomai mokamas, nes jeigu moki naudotis visomis Facebook’o galimybėmis, jis ir dabar kainuoja pakankamai nemažus pinigus. Tačiau norėčiau panagrinėti keletą argumentų, kodėl Facebook’as artimiausiu metu gali padidinti mokamų paslaugų spektrą.

Atkreipkite dėmesį, koks didelis žmonių skaičius prisijungė prie grupės ir tikėjo, jog Facebook'as gali tapti mokamas

Neseniai Facebook’as pateikė statistinius duomenis, kad parašytą įrašą pamato vidutiniškai iki 12 proc. draugų ir iki 15 proc. puslapio gerbėjų. Nereikia būti specialistu norint suprasti, jog tai yra labai mažai. Vadinasi, reikia rasti mechanizmą, kuris pagerintų informacijos pasiekiamumą. Ties šia užduotimi šiuo metu labai aktyviai dirba Facebook’o vystytojai.

Neseniai buvo pristatyta nauja Facebook’o funkcija, leidžianti reklamuoti įrašą. Kol kas šią funkciją gali išbandyti tik nedidelė dalis puslapių administratorių, tačiau netrukus ši opcija turėtų būti prieinama ir visiems kitiems.

Kodėl Facebook’as apmokestins daugiau savo paslaugų?

1. Informacijos gausa. Nori išsiskirti – mokėk.

Kadangi šiuo metu informacijos srautai Facebook’e yra beprotiškai dideli, norėdami padidinti savo žinutės pasiekiamumą, turėsite susimokėti. Kaip tik šiuo metu yra atidirbinėjamas mechanizmas, kokiu būdu populiarinti savo įrašą. Sistema bus labai paprasta: įkeliant įrašą atsiras galimybė iškart užsisakyti papildomą reklamą ir įrašas įgaus papildomą palaikymą. Tačiau jis bus ne įprastai reklamuojamas tarp banerinės reklamos, o tiesiog atsiras žmonių, kurie dar jo nematė, sienoje.

Tokia reklamos forma yra ypatingai aktuali didesniems Facebook’o puslapiams, kurių įrašai pasiekia tik iki 10 proc. savo gerbėjų.

Viskas labai paprasta - įkeliant įrašą tereikės pasirinkti sumą, kurią norima išleisti reklamuojant įrašą

Prie įrašo atsirado galimybė matyti, koks procentas puslapio gerbėjų pamatė įrašą ir kokią įtaką padarė reklamavimas

2. Nauji Facebook’o akcininkai norės užsidirbti.

Neseniai Facebook’as išplatino dalį savo akcijų. Kaip tikriausiai girdėjote, pardavimas sėkmingai įvyko ir akcininkų gretos gerokai padidėjo. Tikėtina, jog naujieji akcininkai gali pradėti spausti socialinio tinklo vadovus, kad šie ieškotų naujų būdų uždirbti daugiau. Tai natūralu, kadangi akcininkų tikslas – kuo didesnis pelnas. Beje, šią situaciją gali įtakoti ir krentanti Facebook akcijų kaina.

3. Puslapių apmokestinimas.

Labai norėčiau, kad Facebook’as vieną dieną apmokestintų puslapius. Šiuo metu prisikūrė tiek daug nereikalingų, spam’ą kuriančių puslapių, kurie tiesiogine žodžio prasme teršia informacinius srautus. Jeigu atsirastų bent jau simbolinis mokestis, didžioji dalis tokio tipo puslapių netęstų veiklos ir Facebook’as natūraliai apsivalytų.

* * *

Vis dėlto nevertėtų pergyventi, kad Facebook’as bus apmokestintas paprastiems vartotojams. Visi juk puikiai supranta, kad vienas didžiausių šio socialinio tinklo pranašumų – gigantiškas vartotojų skaičius. Todėl į Pažintys.lt jis neturėtų pavirsti: už papildomai įkeltą nuotrauką ar galimybę išsiųsti žinutę mokėti nereikės. Bent jau mes tuo tikime 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *